Orion Niedrzwica - Wisła II Puławy
0:2 (0:1)

35' 0-1
64' 0-2

Rezerwy pierwszoligowej Wisły okazały się za silne dla piłkarzy Orionu i tym samym druga domowa porażka przy Parafialnej w tym sezonie stałą się faktem. Przybysze z Puław grali szybką, techniczną i dokładną piłkę, na co recepty nie potrafili znaleźć podopieczni Waldemara Wiatra. Zapraszamy na relację oraz kilka zdjęć.

Od początku meczu żadna ze stron nie rzuciła się do jakichś huraganowych ataków, przez co mecz był wyrównany i nie porywał swym tempem zgromadzonych na stadionie kibiców. Więcej "z gry" miała wprawdzie prowadząca atak pozycyjny Wisła, ale kilka lekkich strzałów oddanych z okolic linii pola karnego, na dobrą sprawę nie zagroziło poważnie bramce Sebastiana Ciołka. Orion atakował co prawda rzadziej, ale w 28 min. meczu "główka" Pawła Rupa tylko o pół metra minęła puławską bramkę. W dalszym ciągu optyczna przewaga należała jednak do gości i wreszcie w 35 minucie pressing na połowie Orionu dał efekt w postaci przechwytu i gola strzelonego z 25 metra. Dobrze zorganizowana obrona Wisły stanowiła barierę "nie do przejścia" dla zawodników Orionu i szans na wyrównanie w pierwszej odsłonie raczej nie było.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron biało-niebiescy zagrali nieco odważniej i pojawiła się nadzieja na odwrócenie losów meczu. Golkipera przyjezdnych próbowali zaskoczyć Kamil Szymuś w 55 minucie oraz Paweł Bielak cztery minuty później, jednak z obydwu tych przypadków obronną ręką wyszedł puławski bramkarz. Wisła pokazała jednak, że potrafi także groźnie kontrować, i tak oto w 58 min. meczu Orionowców uratował Ciołek, efektowną paradą broniąc uderzenie głową kończące szybki atak, ale kolejny błyskawiczny wypad puławian dał im gola na 2-0. Była to 64 minuta meczu i w zasadzie w tym momencie sędzia mógłby odgwizdać koniec tego spotkania. Bezbłędnie grająca obrona Wisły nie pozwoliła już ani razu "zrobić sobie krzywdy", poza tym widać było, że dla rezerw pierwszoligowca taki rezultat jest satysfakcjonujący, toteż nie kwapili się oni do forsowania tempa meczu.

Zapraszamy do klikania w ankiecie na najlepszego zawodnika Orionu.