Sokół - Orion

• autor: MQ1977, 2017-11-04 16:49

Sokół Konopnica - Orion Niedrzwica
0:0

Dość kiepskie widowisko stworzyli w Radawcu Dużym piłkarze Orionu i Sokoła i nie dostosowali się poziomem do fruwających wysoko nad placem gry samolotów z pobliskiego aeroklubu. Żadna z drużyn nie zasłużyła na 3 punkty, toteż wynik bezbramkowy nie powinien nikogo krzywdzić. Zapraszamy na relację i FOTO.

Początkowe minuty były w miarę wyrównane z uważną grą obronną obydwu teamów. Pierwszy celny strzał na bramkę miał miejsce dopiero w 25 min. meczu, ale z uderzeniem Sokoła zza "szesnastki" żadnych problemów nie miał dobrze ustawiony golkiper Orionu Jarosław Bolibok. Po raz kolejny miejscowi próbowali zaskoczyć go wolejem z 20 metra w 36 minucie, ale ta próba była wyraźnie niecelna. Generalnie w pierwszej połowie nieco więcej posiadania piłki mieli być może gospodarze, jednak nie potrafili stworzyć sobie żadnej 100- ani nawet 50-procentowej sytuacji bramkowej. Pomysłu na rozmontowanie konopnickiej defensywy nie miał również Orion, tak więc pierwsze nudne 45 minut zakończyło się bez bramek.

Nie inaczej rozpoczęła się także druga odsłona. Piłkę w środku pola rozgrywali wprawdzie zawodnicy Sokoła, ale ustawiona gdzieś na 25-30 metrze niedrzwicka obrona nie pozwalała im przedrzeć się ani metra dalej. Zarówno jedni jak i drudzy nie potrafili zawiązać jakiejś groźniejszej akcji, z obu stron mnożyły się za to straty, niecelne podania oraz faule. Nieco więcej ożywienia w poczynania Orionu przyniosły z kolei dokonane przez trenera Radosława Muszyńskiego zmiany i był pewien okres - około 75 minuty meczu - kiedy na własnym polu karnym zamknięci zostali gospodarze. Niestety, kilka kornerów i rzutów wolnych Orionu nie spowodowało poważniejszego zagrożenia również pod bramką Sokoła. Nerwowa końcówka także nie przyniosła zmiany rezultatu, chociaż w 88' po rzucie rożnym gorąco było pod bramką Orionu, ale błąd interweniującego bramkarza naprawił asekurujący go Jakub Wiśniewski.